PROJEKTUJEMY MARKETING 360°

Zaplanujmy coś, czego potrzebujesz!​

Portfolio działań

Projektowanie strategii marketingowej to złożony i skomplikowany projekt. Głęboko wierzymy, że niesie on olbrzymie korzyści. Rozpoczęcie prac poprzedza konieczność przygotowania odpowiedniego briefu, wielu spotkań, godzin konstruktywnych rozmów a także przygotowania audytu marketingu. Chcemy zobaczyć co jest esencją i przedmiotem naszych działań. Musimy bardzo dokładnie poznać Twoją Markę, Twój produkt i idee oraz wartości, które reprezentują.

Powstawanie strategii marketingowej jest wynikiem potrzeb Twojej firmy, być może odpowiedzią na pewne problemy z właściwą komunikacją tego co chcesz reprezentować swoim produktem lub marką. Staramy się poznać w pełni wszystkie potrzeby i zidentyfikować problemy, tak żeby dobrać najlepsze narzędzia, które będą odpowiedzią.

Właściwa strategia nie jest odpowiedzią na wszystkie problemy, nie zadziała także w przeciągu jednej nocy. Należy ją traktować bardziej jako podręcznik tego jak prowadzić dobrą komunikację marketingową na wielu płaszczyznach. To droga, której przejście zajmuje określony czas ale efekty, które widać ze szczytu są tego warte .

Snujemy opowieści o tym co boli, co smuci, co drażni i co cieszy. Te opowieści reprezentują Twoje wartości i przynoszą prawdziwe korzyści.

Pomagamy także w przypadkach wymagających skupienia działań tylko w wąskiej przestrzeni marketingu. Tworzymy koncepcje kreatywne, dla małych i dużych firm, dopasowujemy zakres prac do wymagań projektu.

ARCHITEKTURA MARKI

Jeśli chcesz przeanalizujemy portfolio Twoich marek, submarekt, produktów i usług. Następnie pomożemy zbudować kompletną i uporządkowaną architekturę marki a także pokażemy klucz do właściwego uporządkowania działań marketingowych dotyczących architektury.

PORTFOLIO PRODUKTÓW

Tworzymy konkretne systemy produktów koncentrując je wokół marki własnej lub marki-matki. Sprawdzamy i analizujemy kreacje graficzną, komunikacje, charakterystykę podpiętą pod produktyz Twoje portfolio. Jeżeli trzeba robimy rebranding, refreshing lub repozycjonowanie.

ARCHETYP MARKI

Pomożemy Ci sklasyfikować markę wokół jednego z archetypów lub przygotować takie ich połączenie, które najlepiej odda charakter Twojego brandu. Twoja marka to Czarodziej, Odkrywca a może Opiekunka?

AUDYT MARKETINGU

Pomożemy Ci sklasyfikować markę wokół jednego z archetypów lub przygotować takie ich połączenie, które najlepiej odda charakter Twojego brandu. Twoja marka to Czarodziej, Odkrywca a może Opiekunka?

BRANDING

Branding to bardzo ważny element składowy silnej marki. Przemyślany i dobrze zaprojektowany branding stanowi o sile marki i jest jedną z podstaw jej wizerunku. Warto od samego początku rozważań o marce mocno skupiać się na brandingu, ponieważ może dojść do sytuacji, w której skuteczny i dobrze zaplanowany branding pozwoli nam na zdecydowanie szybszy rozwój i ekspansję marki, nawet na nowe rynki. Z drugiej strony brand poprowadzony bez dobrej strategi i opracowanej komunikacji może wręcz uniemożliwić rozwój marki. W LOFO bardzo dużo energii, czasu i pracy poświęcamy kreowaniu przemyślanego brandingu dla naszych klientów. Podczas briefu i rozmów koncepcyjnych ustalamy ważne identyfikatory marki, jej mocne punkty, możliwe scieżki rozwoju. Traktujemy powstającą markę jako osobę, bohatera, który ma swoje cechy charakteru, mocne i słabe strony, historię z przeszłości oraz plany na przyszłość. Dzięki temu łatwiej nam dostrzec możliwe kanały komunikacji, wobrazić sobie ogólny obraz marki i zaprojektować ją tak aby przyszli klienci i użytkownicy chcieli się z nią spotykać!

STORYTELLING

Historie towarzyszą ludziom od samego początku, to dzięki opowiadaniu historii język, którym się posługujemy ma taki a nie inny kształt. Dobrze opowiedziana historia jest prosta, łatwo ją zapamiętać, budzi silne emocje a przede wszystkim motywuje do zmiany lub działania! Warto zatem traktować pewne elementy Twojej marki jako historie, które chcesz opowiedzieć. Storytelling to narzędzie, które pozwoli mocniej i bardziej precyzyjnie zaangażwoć Twoich klientów w interakcjach z Twoją marką. Przecież każdy z nas lubi posłuchać dobrej historii, prawda?

COPYWRITING

Dobry obraz mówi więcej, niż tysiąc słów. Jednak dobry tekst może być bardziej precyzyjny, może sprzedać więcej! W LOFO zawsze dbamy o oba elementy, ponieważ skuteczna strategia to taka, która ma opracowane dobre copy! Tagline, slogan, komunikaty prasowe – zawsze myslimy o wielu polach, na których marka jest reprezentowana właśnie przez tekst. Stylistykę i rodzaj zawsze projektujemy w oparciu o możliwe sytuacje i kontaksty w jakich się pojawią. Tworzymy indywidualne, opracowane i konkrente teksty reklamowe. Jeżeli jest taka potrzeba zapewniamy pełną opiekę redaktorską i korektorską! Piszemy w sposób zaawansowany, skuteczny ale prosty w odbiorze!